INNE PROJEKTY


FESTIWAL RETRO CZĘSTOCHOWA

Makabunda jest inicjatorem Festiwalu Retro Częstochowa, odbywającego się cyklicznie od 2014 r. Obecnie to największa w kraju impreza w całości poświęcona kulturze dwudziestolecia międzywojennego.

Każdorazowo koncert ma swój temat i bohatera a gospodarzem wydarzenia jest Makabunda. Na swój festiwalowy występ zespół zaprasza najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej i teatralnej a ich wspólny koncert jest głównym wydarzeniem festiwalu.


Aby przekaz był jak najbardziej atrakcyjny dla widza, oprócz części muzycznej, występy uzupełniają scenki aktorskie i taneczne oraz wizualizacje i fragmenty filmów z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Do tej pory na Festiwalu Retro z Makabundą wystąpili m.in. Bohdan Łazuka, Jan Nowicki, Marian Opania, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Pakosińska, Emilia Krakowska, Marika, Mariusza Kiljan, Krystyna Tkacz, Ifi Ude, Krzysztof Tyniec, Piotr Cyrwus, Marcelina, Monika Dryl, Iwona Chołuj, Cezary Studniak, Ania Rusowicz, Viola Arlak, Czesława Mozila i Justyna Jary.













W DOBRYM TONIE Z ZULĄ POGORZELSKĄ

Katarzyna Pakosińska i Makabunda

Po I. edycji Retro Festiwalu zespół Makabunda rozpoczął współpracę z Katarzyną Pakosińską, świetną wokalistką i jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek kabaretowych. Artystów połączyło zamiłowanie do polskiej twórczości okresu wojennego. Zaowocowało to nagraniem piosenki i powstaniem teledysku „Nogi roztańczone” z filmu "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy".
Obecnie Pakosińska i Makabunda prezentują spektakl muzyczny, inspirowany dwudziestoleciem międzywojennym - "W dobrym tonie z Zulą Pogorzelską" w reżyserii Marzeny Kopczyńskiej-Urlich i Michała Gawlicza.



W tym projekcie Kasia wciela się w symbol dwudziestolecia międzywojennego - fantastyczną Zulę Pogorzelską i z towarzyszeniem zespołu Makabunda przywołuje ducha tamtych czasów.
Podczas spektaklu można usłyszeć najbardziej rozpoznawalne szlagiery, takie jak m.in.: Spotkajmy się na Nowym Świecie, Bubliczki, Więcej gazu czy Ja nie mam co na siebie włożyć w nowych, barwnych aranżacjach. Piosenki uzupełniają specjalnie przygotowane układy taneczne i scenki aktorskie.
Ponadto, zobaczyć można fragmenty filmu „Romeo i Julcia” z udziałem m.in. Zuli Pogorzelskiej i Bodo, które zapowiadają kolejne utwory. Całość dopełniają specjalnie przygotowane animacje i wizualizacje, które w spójny sposób nawiązują do treści piosenek. Spektakl w barwny, lekki i dowcipny sposób przybliża postać Zuli Pogorzelskiej jak również obyczaje, kulturę i styl dwudziestolecia międzywojennego.








SPEKTAKL "DLA PANI WSZYSTKO"

Kolejny projekt Makabundy to spektakl muzyczny "Dla Pani wszystko", w którym usłyszeć można międzywojenne szlagiery w wykonaniu zespołu oraz znakomitych gości. Muzyce towarzyszą projekcje multimedialne nawiązujące do treści piosenek czy scenki aktorskie i taneczne.


Do tej pory Gośćmi Makabundy byli uznani artyści - Bohdan Łazuka, Piotr Cywrus, Paulina Przybysz, Marcelina i Justyna Jary. Wspólnie udało im się przenieść publiczność w urokliwy klimat dwudziestolecia międzywojennego.



Popularne posty